reklam
reklam
DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 68.699,99 2.205
reklam
JOE BLACK TÜM YAZILARI

The Economist’ten tepki çeken yorum!

Yayınlanma Tarihi : Google News
The Economist’ten tepki çeken yorum!
reklam

2023 seçimlerine aylar kala The Economist dergisi dikkat çeken bir kapakla çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimleri kazanması halinde Türkiye’nin diktatörlüğe dönüşebileceği iddia etti. Economist’in kapağına Ankara’dan tepki gecikmedi.

 

Britanya merkezli The Economist dergisi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan iktidarına ilişkin hazırladığı dosyada, Türkiye’nin “kusurlu demokrasisinin Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde diktatörlüğe dönüşebileceğini” ileri sürdü. Buna tepki gösteren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, The Economist’tekilere ‘sözde gazeteciler’ ifadesinde bulundu.

The Economist dergisi, yeni sayısında Erdoğan iktidarına odaklandı. “Türkiye diktatörlüğün eşiğinde: Erdoğan’ın İmparatorluğu üzerine özel bir rapor” başlıklı dosyanın kapağına Türk bayrağındaki hilale Erdoğan’ın silueti yansıtıldı.

e.jpg

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun bu kapağa sosyal medya hesabından tepki gösterdi, “The Economist, entelektüel açıdan tembel, sıkıcı ve kasıtlı bir cehalete dayalı Türkiye tasvirini yeniden piyasaya sürdü” dedi.

Altun, devamında şunları kaydetti:

“Çirkin manşetler ve kışkırtıcı görseller, sözde dergilerini satmalarına yardımcı olabilir, bu yüzden dahiyane pazarlama teknikleri için onları tebrik ediyoruz! Ancak izleyicilere bunun ucuz propaganda ve dezenformasyona dayalı sansasyonel bir gazetecilik olduğunu hatırlatmalıyız.”

reklam