reklam
reklam
DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 68.930,00 3.285
reklam
JOE BLACK TÜM YAZILARI

New York Belediye Başkanı Adams: “Türkiye Hayranıyım”

Yayınlanma Tarihi : Google News
New York Belediye Başkanı Adams: “Türkiye Hayranıyım”
reklam

ABD’deki Türk işadamları ve yetkililer New York’taki Türkevi’nde düzenlenen “Trend&Trade Türkiye Amerika Ekonomi ve Ticaret Zirvesi”nde biraraya geldi. Düzenlenen etkinliğe New York’un “Türk dostu” olarak tanınan Belediye Başkanı Eric Adams da katıldı. Toplantıda konuşan New York Belediye Başkanı Adams, kendisinin Türkiye hayranı olduğunu söyledi.

 

New York’taki Türkevi’nde düzenlenen etkinlikte Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ün ev sahipliğinde, ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON USA Başkanı Ayhan Özmekik, Chatham Belediye Başkanı Tayfun Selen, New York Ticaret Odası Başkanı Mark Jaffe, Kore Amerikan Ticaret Odası Başkanı James Kim ile Türk ve ABD’li iş insanları yer aldı.

Toplantıda bir konuşma yapan New York Belediye Başkanı Eric Adams, kendisinin bugüne kadar 7 kez Türkiye’ye gittiğini söyledi ve Türkiye’ye dair görüşlerini paylaştı. Adams, “Harika tarihi, Antalya’nın güzelliği, Kapadokya ve İstanbul’un verdiği keyif, kültürel zenginliği, bir hamamda bulunmanın keyfi, yemekleriyle, Türkiye’nin sunduğu her şey çok güzel” diye konuştu.

Adams, New York Belediye Başkanı seçilmeden önce Brooklyn Belediye Başkanlığı yaptığıni hatırlattı ve Brooklyn’in, New Jersey’deki Paterson’dan sonra en büyük ikinci Türk nüfusunun yaşadığı bölge olduğunu söyledi.

ABD ve Türkiye arasındaki ticaretin artmasını kendisinin de istediğini belirten Adams, “Zaman, ellerimizi okyanuslar ötesine uzatma ve bunun neler sunabileceğini takdir etmenin farkına varma zamanı” dedi

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin (ASKON) ABD şubesi ASKON USA tarafından Türkiye ile ABD arasındaki ticari ilişkilere katkıda bulunmak amacıyla başlattığı girişimden heyecan duyduğunu belirten Adams, “COVID-19 salgını sırasında öğrendik ki; hepimizin birbirimize ihtiyacı var. Araştırmaların ve teknolojik gelişmelerin küresel alanda yayılmasına hepimizin ihtiyacı var. Baş etmemiz gereken birçok soruna karşı dayanışmamızı ve birlikteliğimizi korumaya ihtiyacımız var. Sorunlara karşı burada yapılan ticaret toplantısında olduğu gibi biraraya gelebilirsek, önümüzdeki engelleri aşabiliriz” dedi.

Düzenlenen toplantıda ASKON yetkilileri de hedefin, Türkiye ile ABD arasındaki ticaret hacminin 100 milyar dolara çıkarılması olduğunu belirtti.

reklam