reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İmamoğlu: İstanbul’da 11 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli

Yayınlanma Tarihi : Google News

Warning: getimagesize() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 131

Warning: basename() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 132
İmamoğlu: İstanbul’da 11 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli
reklam

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, iki günlük sokağa çıkma yasaklarının, bilim insanları tarafından yeterince faydalı bulunmadığının altını çizerek, “23 Nisan ile 4 Mayıs tarihleri arasındaki zaman diliminde sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında alınacak uzun süreli karantina kararının, İstanbul ve Türkiye için büyük fırsat olacağını belirtti.

İki günlük süreçle tam anlamıyla karantina sürecinin yerine getirilmediğini belirten İmamoğlu “Bilim insanları bir şeyin altını çiziyor; iki günlük süreçle siz bu anlamda bir karantina sürecini tam anlamıyla yerine getirmemiş oluyorsunuz ve ne yazık ki tam da istenilen faydayı elde etmiyoruz. 23 Nisan ile başlayan günlerde içine 1 Mayıs’ı da katarsak 4 Mayıs’a kadar -11 gün yapıyor- 11 gün boyunca aslında -1 Mayıs’ta tatil- 5 günü mesai olmak üzere 11 günü biz ‘Evde kal’ çağrısı yapabiliriz. Sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir. Lütfen, 23 Nisan ve 4 Mayıs’a kadar ki bu süreçte sadece 5 günlük mesainin olacağı bu süreci bir fırsata çevirelim. Hem İstanbul adına hem Türkiye’miz adına” dedi.

reklam

YORUM YAP