reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Bu kez Akdeniz’de 4,1 büyüklüğünde deprem

Yayınlanma Tarihi : Google News

Warning: getimagesize() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 131

Warning: basename() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 132
Bu kez Akdeniz’de 4,1 büyüklüğünde deprem
reklam

Bu kez Akdeniz sallandı, Akdeniz açıklarından 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Öğle saatlerinde Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde de deprem yaşanmıştı.

 

Akdeniz’de 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 15.00’te 4,1 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. 

Depremin, 6,91 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. 

NE OLMUŞTU?

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kırkağaç ilçesinde saat 11.32’de 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedilmişti. 

Deprem, yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde gerçekleşmişti. Manisa’daki korkutan depremin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nden emekli, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nin eski başkanı ve 1999-2014 döneminde deprem araştırmalarında görev alan Prof. Dr. Naci Görür açıklamalarda bulunmuştu.

“BU HATTA DEPREMLER DEVAM EDECEK”

Twitter’dan depreme ilişkin görüşlerini paylaşan Görür şunları kaydetmişti: 

“Arkadaşlar, bu depremler öncü müdür? Daha büyük deprem olur mu? Hatay’da deprem bekliyor musunuz? Bu ve benzeri soruların cevabını vermek, maalesef, mümkün değill. Farkındayım, huzursuzsunuz ama geçek bu. Ben size sadece bildiğim kadarıyla bilimsel öngörülerde bulunabilirim.

Arkadaşlar, bugün Manisa, Karakurt/Kırkağaç’ta olan 4,3’lük deprem ile ilgili sorular var. Bu yöredeki depremler ile ilgili görüşümü 18 Şubat 2020 tarihli tweetimde anlattım. Anlattığım mekanizma bugünkü deprem için de geçerli. Unutmayın, Gölmarmara-Akhisar-hattı ile Yunt Dağı arasında Gediz Grabeninin bir çapraz grabeni var.

Depremler bu çapraz graben içinde. Bu graben bir yerleşim halinde, henüz daha stabil hale gelmedi. Gelinceye kadar depremler devam edecek. Grabenin altında Gediz Grabeninin kuzeye dalımlı ana fayı var. Bölge onun üzerinde hareketli”

reklam

YORUM YAP