reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

‘Sus işareti yapan hemşire’ yıllar sonra konuştu

Yayınlanma Tarihi : Google News

Warning: getimagesize() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 131

Warning: basename() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 132
‘Sus işareti yapan hemşire’ yıllar sonra konuştu
reklam

Hemşire kıyafetiyle verdiği ‘sus’ pozu hafızalara kazınan eski model Dilek Tunca’dan da sağlık çalışanlarına destek geldi.

 

İstanbul’da 44 yıl önce hemşire kıyafetiyle “sus” pozu verdiği fotoğrafıyla hafızalara kazınan eski model Dilek Tunca, yeni tip Korona virüs pandemisinde görev alan sağlık çalışanlarıyla gurur duyuyor. 44 yıl önce çekilen fotoğrafıyla tanınan eski model Dilek Tunca, herkese bu süreçte evlerinde kalmaları çağrısı yaptı.

“TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINI TAKDİR EDİYORUM”

Dilek Tunca, yaptığı açıklamada, modellik yaptığı 1976 yılında bir ilaç firmasının sağlık kuruluşları için “sus işareti” kataloğu deneme çekimlerine katıldığını söyledi.

Reklam ajansı tarafından ödünç alınan başhemşire kıyafetiyle simge haline gelen pozu verdiğini anlatan Tunca, o fotoğrafın daha sonra Türkiye’de ve Avrupa’daki birçok ülkede karşısına çıktığını belirtti. Tunca,  “Beni tanımayanlar hemşire olduğumu bile düşündüler. Yakın çevrem ise bana ‘bayan sus’ demeye başladı.” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarının salgın sürecinde yine büyük bir özveriyle çalışmalarına devam ettiğini vurgulayan Tunca, onların bu gayretinin unutulmayacağını dile getirdi.

Bu dönemi yaş kısıtlaması nedeniyle evinde geçirdiğini anlatan Tunca, şöyle konuştu:

“Sağlık çalışanlarının bilhassa hemşire kardeşlerimin gayretlerini takdirle izliyorum. Hemşire kardeşlerim şartlar ne kadar zor olursa olsun bu sürecin de üstesinden gelecektir. Onlarla gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Kendilerine kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum.” 

Taburcu edilen bir Kovid-19 hastasını gördüğü zaman orada görev yapan sağlık çalışanları adına çok mutlu olduğunu vurgulayan Tunca, çoğu zaman ise gözyaşlarına hakim olamadığını ifade etti.

Vatandaşların bu süreçte evlerinde kalarak sağlık çalışanlarına destek olması gerektiğinin altını çizen Tunca, “Salgının önlenmesinde herkes kendi mücadelesini vermesi gerekir. Eğer toplumumuz uzmanların önerilerine uyarsa, salgının bulaşma riski en aza inececektir.” ifadelerini kullandı.

5e996f0e5542830d7c83876c.jpg

reklam

YORUM YAP