reklam
reklam
DOLAR 31,6249 % 0.15
EURO 34,3630 % 0.11
STERLIN 40,1654 % 0.09
FRANG 35,6868 % -0.01
ALTIN 2.158,81 % 0,46
BITCOIN 2.137.462 3.358
reklam

Cübbeli Ahmet’ten olay sözler: “Bunları ben mi düşeneceğim kardeşim?”

Yayınlanma Tarihi : Google News

Warning: getimagesize() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 131

Warning: basename() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 132
Cübbeli Ahmet’ten olay sözler: “Bunları ben mi düşeneceğim kardeşim?”
reklam

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalına konuk olan “Cübbeli” Ahmet Mahmut Ünlü, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın korona virüs salgını nedeniyle tedbir almakta geç kaldığını söyledi.

 

Ahmet Mahmut Ünlü, yeni tip Korona virüs (Covid-19) nedeniyle camilerin kapatılmasına ilişkin Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalında değerlendirmede bulundu.

Cuma namazının aslında bir hafta önceden durdurulmasını savunduğunu ama ‘fitne çıkarttı’ denmesinden korktuğu için böyle bir açıklamaya yanaşmadığını söyleyen Ünlü, camilerin bir cuma namazı önce kapatılması gerektiğini çünkü o cumada bütün umrecilerin camide olduğunu iddia etti.

“Ben muvazzaf değilim, memur değilim”

Özdemir’in sorularına Ünlü’nün verdiği yanıtlar şöyle:

Bu sürece baktığınız zaman umreden gelenlerin ilk kısmının devlet karantinasına alınmayıp “Kendiniz karantinayı alın kendinizi” denmesi ve sonrasında bu kararın değişip umrecilerin karantinaya alınması… Bu kararı nasıl değerlendirdiniz siz, doğru bir karar mıydı? Hepsi önceden alınmalı mıydı?

“Alınmalıydı tabii. Ben Cuma namazlarının şimdi tatil edilenden bir hafta evvel tatil edilmesi için ricacı olacaktım ama cuma işi Diyanet’e bağlı bir şey o bakımdan kendim de Diyanet’in yerine kendimi koyamam muvazzaf değilim, memur değilim; bir açıklama yapamadım. Bizim fıkıh heyetiyle de görüştüm. Hoca efendilerle… “Diyanet’in önüne geçmeyelim” dediler.”

“Bir cuma evvel kapatılmalıydı”

İkisi birbirine karıştı Ahmet Bey. Siz camiler bir hafta önce kapatılması gerektiğini mi düşünüyorsunuz?

Tabii dedim onu, bir Cuma evvel kapatılmalıydı çünkü o cumada bütün umreciler camideydi. Yani, bir hafta evvel karantinaya alınması bir haftalık süreç içinde gelen, hatta iki hafta… Bu camilerin, cumanın tatil edilmesinden 2 hafta evvelden beri gelen umrecilerde bu tehlike vardı.

“Kimle tokalaştıysa herkes korona oldu”

Bu tehlike olduğundan bütün umreye giden kadın değilse, erkeklerin hepsi de cumaya gelir… Zaten mesela şimdi duyuyoruz; Of’ta bir cenaze olmuş Fransa’dan cenazeye gelmiş şimdi Of’ta kimi duyuyorsak; “cenazede kimle tokalaştıysa bütün çoluk çocuk herkes korona oldu şimdi. O cenaze bulunup da toplu musafaa yapanlar diyelim. Burada da umrecilerin hepsinin cenazede nasıl birileri toplanıyor, cuma da toplanma yeri. Ee umrecilerin hepsi Cuma’ya geldiğine göre, 2 haftadan beri Mekke Medine’de de bu tehlike baş gösterdiğine göre, tamam o da gecikti ama oradan da belliydi adam Kabe’yi kapatıyor. Bu durumda gecikme oldu. Ben niye bunu yanlış söyleyeyim.

reklam

YORUM YAP