reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
JOE BLACK TÜM YAZILARI

Akşener: İşsizlik fonunun 131 milyar TL’si nerede

Yayınlanma Tarihi : Google News

Warning: getimagesize() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 131

Warning: basename() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 132
Akşener: İşsizlik fonunun 131 milyar TL’si nerede
reklam

Koranavirüs önlemleriyle ilgili konuşan Meral Akşener, “Ekonomik yardım planı açıklanması lazım. Bugün dediğim gibi biz Merkez Bankasının yedek akçesi gitmiş. İşsizlik fonunun 131 milyar TL’si nerede belli değil” dedi.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV’de Çalar Saat programına konuk oldu. Akşener’in açıklamalarından satır başları:

Yardımcımda koronavirüs çıkmasının ardından bizler de test yaptırdık. Testlerimizin sonucu negatif çıktı. Kendisi de daha önce hastaneye gitmişti kendisine aspirin verip göndermişler.

Gelinim yeni doğum yaptığı için Allah’tan onunla temasımız yoktu. Boşluk var burada ben Sayın Sağlık Bakanımın dikkatini buna çekmek istiyorum.

Şimdi Fox TV’nin başına gelen, Cumhuriyet gazetesindeki bir haber üzerine terör üzerinden soruşturma açılması, son üç gazetecinin, MİT mensubu bir kardeşimizin şehit haberi üzerinden hapsa atılmaları. Buna bir bütün olarak bakmak zorundayız.

Sayın Altun’un evi ile ilgili haberde diyelim ki yanlış var. Biz bir ev almıştık oğlum ve gelinim için. Her bir aşamasında izin alıyorsunuz. Boğaziçi imar kurumunun gönderdiği bir hesaplamada 15 cm fazlalık vardı. Ben gittim bunun için müracaat ettim. Bir dilekçe verdim. Beklendi ki oraya buraya ulaşayım.

BANA İFTİRA ATANLARA KADIN HAKİM JET HIZIYLA BERAAT VERDİ

Sayın Erdoğan’ın damadının televizyonunda bana iftira atıldı eşimi aldattığıma dair. Bir kadın hakim söz konusu davada jet hızında beraat verdi. Bu serbest artık.

Sayın Altun’a diyelim ki haksızlık yapılmıştır. Tekzib gönderirsiniz gereken yapılır. A Haberler, Ülkeler her gün benim evime geldiler zilimi çaldılar. “Seni tutuklamaya geliyorlar” diye kapımda beklediler. Ben çay demledim o arkadaşlara.

“İNFAZ YASASINDA ŞEFFAFLIK OLMADI”

İnfaz yasasını açık şeffaf bir biçimde getirin ve kamuoyu ile paylaşın dedik. Çocuk evliliklerine yönelik bir maddenin geleceğine dair bir şey ortaya atıldı. Ben bir açıklama yaptım. Bu kadar çirkin bir süreç başladı. AKP’nin trolleriyle birlikte benim ölmüş anama kadar sövüldü. Dolayısıyla bu infaz yasasında böyle bir şeffaflık söz konusu olmadı. En küçük itiraza çok çirkin bir tavır konuldu. Bütün ceza yasasında eş üzerinden tanımlanmıştır, kadın konusu. Bir kadına eşi şiddet uyguladığında daha az ceza veriliyor. Şiddet uygulayanın kadın ile bir bağı yoksa normal ceza alıyor.

“ERDOĞAN KADIN KONUSUNDA KONTROL ALTINDA TUTULUYOR”

Meslek haline getirilen suçlar diye bir kapsam var. Dolandırıcılık, rüşvet, kadın cinayeti, bu insanlar infaz yasası ile bu aftan faydalandılar. Fındıklı’da Gamze diye bir kızımız canice öldürüldü. Bu yeni düzenleme ile bu katile ağırlaştırılmış müebbet verilmeyecek. 36 yıl ceza alması gerekirken, sadece 9 yıl yatıp aramıza tekrar denecek bu şahıs.İstanbul sözleşmesi üzerinde bir gazetenin yazarları saldırdılar. Sayın Sümeyye Erdoğan Bayraktar geriye çekildi. Sayın Erdoğan’ın kızının derneği inanılmaz çirkin suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Demem o ki Sayın Erdoğan bu çevreler tarafından kadın konusunda kontrol altında tutuluyor.

“İŞSİZLİK FONUNUN 131 MİLYAR TL’Sİ NEREDE BELLİ DEĞİL”

Ekonomik yardım planı açıklanması lazım. Bugün dediğim gibi biz Merkez Bankasının yedek akçesi gitmiş. İşsizlik fonunun 131 milyar TL’si nerede belli değil. Mesela ben köprü otoyol ve hastaneler için verilen garantileri şu bela başımızdan gidene kadar keserdim. Milletin parası çarçur edilmesin. Bu salgına ekonomi olarak çok kötü bir zamanda yakalandık. Bizim bu 100 milyar TL’lik paranın 2 milyar TL’si nakit olacak deniliyor. Bir bakan “yardım ettik” diyor diğeri “başlamadık” diyor.

“BİLİM KURULU’NUN ÖNERİLERİ ERDOĞAN TARAFINDAN KABUL EDİLMEDİ

Sayın Soylu istifa etti, gerekçesi neydi. Denildi ki Soylu, sokağa çıkma yasağı ilan edildi, bu yasağı ilan etme nedeninin Erdoğan’ın talimatı olduğunu söyledi. İkinci açıklamasında yaşanan başarısızlığı sorumluluğunu üzerime alıyorum dedi istifa etti. Bilim Kurulu kuruldu, dedik ki ‘iyi bir şey bu.’ Kurulun bugüne kadar önerdiği hiçbir şey Erdoğan tarafından kabul edilmedi.

“ÜMİT ÖZDAĞ’A GÖZDAĞI VERİLİYOR”

Nereden baksanız vahim. MİT bütün ülkelerin en gizlediği elamanını, yöneticilerinin fotoğrafının bulunmadığı kurumlardır. Ne yapılıyor bir cenaze yapılıyor, siyasi parti temsilciler davet ediliyor. Yani ortaya çıkıyor. Sayın Özdağ bunun üzerine Meclis’te konuşuyor. Murat Ağırel ve Barış’lar da haberini yapıyor. Gazeteci arkadaşların hapse atılması ve Sayın Özdağ hakkındaki fezleke de MİT için büyük sorun demektir. Sayın Özdağ bizim arkadaşımız, bir aile ferdimiz. Bir aile ferdimize haksız yere korkutmak amaçla gözdağı verilmesini doğru bulmuyorum.

“ALLAH KORUMUŞ, SALGIN BİZE BULAŞMADI”

Sağlık sistemimiz bizim evde pişen yemek nedeniyle iyi. Ben titiz bir tipim, Leyla da titizdi. Bir masada karşılıklı öğle yemeği yedik. Biz hazır yemek yemiyoruz. Son derece basit sağlıklı yemek yiyoruz. İkinci titizliğimiz. Hijyen kurallarına uymamız. Üçüncüsü de Allah korumuş, salgın bize bulaşmadı.

reklam