reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
JOE BLACK TÜM YAZILARI

İsveç’te hostesler hemşire olacak

Yayınlanma Tarihi : Google News

Warning: getimagesize() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 131

Warning: basename() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 132
İsveç’te hostesler hemşire olacak
reklam

İsveç’te koronavirüs salgını yüzünden açığa alınan havayolları ve otel çalışanları kısa bir eğitimin ardından hastane ve bakımevlerinde çalıştırılmaya başlandı.

 

Avrupa genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına rağmen bu tür yöntemlere başvurmayan, ancak son günlerde vaka ve can kaybının artmaya başladığı İsveç’te, havayolları ve otel çalışanları sağlık sektöründe görevlendirilmek üzere eğitimden geçiriliyor.

3 günlük hızlandırılmış kursta katılımcılara bulaşıcı hastalık, hijyen ve hasta bakımı konusunda eğitim veriliyor. Söz konusu projenin isteğe bağlı olduğu belirtilirken ilk aşamada 30 SAS kabin görevlisine eğitim verildiği ve önümüzdeki haftalarda 300 kadar kişinin daha kursa katılacağı açıklandı.

İşleri gereği ilk yardım ve sağlık konusunda bilgileri olan bu personelin sağlık sistemine dahil edilmesine profesyonel sağlık uzmanları da olumlu yaklaşıyor. Uçakların yere inmesi nedeniyle yaklaşık 10 bin SAS İskandinavya Havayolları personeli açığa alınmış durumda.

Başbakan Stefan Lofven “İsveç’in gerekeni yapmadığı açık” dedi. Restoranların ve müşterilerinin, sosyal mesafe kuralına uymaları ve hijyene özen göstermeleri gerektiğini söyleyen Lofven “Bu şartları yerine getirmeyen işletmeler kapanacak” dedi.

reklam