Seyyar Gazete

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Acil olmayan ameliyatlar koronavirüsden iptal

Acil olmayan ameliyatlar koronavirüsden iptal
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
260 views
12 Nisan 2020 - 15:16

Kovid-19 Acil Anestezi Yönetimi’ni açıklayan Sağlık Bakanlığı, “Hastada Kovid-19 tanısı ya da şüphesi var ise acil olmayan cerrahiler iptal edilmeli veya ertelenmeli” dedi.

 

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 Acil Anestezi Yönetimi ile acil cerrahiler için hasta hazırlığının nasıl yapılması gerektiğini ayrıntılarıyla belirledi. Kovid-19 Acil Anestezi Yönetimi’ne göre, hastaların ateşi, ayrıntılı fizik muayenesi, akciğer filmi ve gerekli durumlarda toraks tomografisi incelenecek. Kovid-19 olmadığı tespit edilen hastalara normal cerrahi prosedür uygulanacak.

Anestezi ve cerrahi girişim Kovid-19 hastalığının seyrini olumsuz etkileyebileceği için hastada koronavirüs tanısı ya da şüphesi var ise acil olmayan cerrahiler iptal edilecek veya ertelenecek.

Kovid-19 pozitif veya olası vakalarda, acil cerrahiler için hastalar direkt ameliyathane odasına alınacak ve mümkünse koronavirüs için ayrılmış ameliyathanelerde ameliyat edilecek. Kovid-19 için ayrılmış bir ameliyathane yoksa veya hastanın koronavirüs olduğu öğrenilirse hasta çıktıktan sonra rutin temizlik yapılacak ve varsa temaslı takibi yapılacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.