reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
JOE BLACK TÜM YAZILARI

Oxford Üniversitesi: Koronavirüs aşısı 6 ay içinde hazır olabilecek

Yayınlanma Tarihi : Google News

Warning: getimagesize() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 131

Warning: basename() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 132
Oxford Üniversitesi: Koronavirüs aşısı 6 ay içinde hazır olabilecek
reklam

İngiltere’de aşı çalışmalarının merkezinde bulunan Oxford Üniversitesi, koronavirüs aşısının 6 ay içinde hazır olabileceğini duyurdu. Araştırmacılar, 18 ve 55 yaşları arasındaki 500’den fazla kişinin testler için gönüllü olduğunu ve Eylül sonuna kadar çalışmaların tamamlanabileceğini söyledi.

 

Oxford Üniversitesi, koronavirüs aşısının 6 ay içinde hazır olabileceğini duyurdu.

“AŞI EYLÜL AYINDA DAĞITILABİLİR”

NTV’nin haberine göre, The Telegraph gazetesine konuşan araştırmacılar “İnsan testlerinin üçüncü aşamasının ardından aşının etkinliği ve büyük dozlarda üretim yapılabilme kapasitesi hakkında sonuçlara sahip olacağız. En iyi ihtimalle elimizde eylül ayında hastalığı durduracak bir aşı olabilir” ifadelerini kullandı.

“FON BULMAKTA ZORLANIYORUZ”

Araştırmacılar, aşıyı geliştirmek için önlerinde bazı engeller olduğunu belirterek “Şu anda kimin daha önce enfekte olduğunu belirlemek mümkün değil, virüs insanlar arasında hızlı bir şekilde yayılıyor ve deneye katılacak sağlıklı insanları bulmak ileriki aşamalarda zorlaşabilir.

Covid-19 zirve yaptıktan sonra test yapmak da başka sorunlar yaratabilir. Çünkü, birçok insan o zamana kadar doğal bir bağışıklık geliştirmiş olacak, bağışıklık geliştimeyenleri tespit etmek ise kolay olmayacak” dedi.

Diğer taraftan, bilim insanları, hala potansiyel ilacın üretimini büyütmek ve kitlelere dağıtmak için fon almakta zorlandıklarını söyledi.

500’DEN FAZLA GÖNÜLLÜ KATILDI

Şu anda aşı çalışmalarına katılmak isteyen 18-55 yaşları arasında 500’den fazla gönüllü bulunduğunu belirten araştırmacılar, katılımcıların 6 ay boyunca Oxford Aşı Merkezi’nde tarama ve aşılama faaliyetlerine katılacağını aktardı.

reklam