reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Günlerdir korunmaya çalışılan sosyal mesafe bir gecede yok edildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Günlerdir korunmaya çalışılan sosyal mesafe bir gecede yok edildi
reklam

İçişleri Bakanlığı’nın 31 ilde 2 gün uygulanacak sokağa çıkma yasağı kararını geç saatlerde açıklaması eleştiri konusu oldu. Geç alınan bir karanın yanlış uygulandığına dikkat çekilirken, “Günlerdir korunmaya çalışılan sosyal mesafenin, bir gece de heba edildiği” yorumları yapıldı.

 

Bakanlığın sokağa çıkma yasağını geç saatte aldığına yönelik tepkiler gelirken yasağın başlamasına 2 saat kala kararın açıklanması tepkiye neden oldu.

KILIÇDAROĞLU: SÜKÜNETİNİZİ KORUYUN EVDE KALIN 

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında, 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta, 12 Nisan saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı kararının açıklanmasının ardından çok sayıda vatandaş sokaklar akın ederek market ve fırınlara gitti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulundu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Sokağa çıkma yasağında ihtiyaçlarınız hem belediyelerimiz hem de diğer yetkililer tarafından karşılanacaktır. Lütfen panik oluşmasına izin vermeyin, sükunetinizi ve sağlığınızı koruyun, evde kalın size ulaşılacaktır. Sağlığınız her şeyden önemli.”

AKŞENER: NE KADAR ACEMİ OLDUKLARINI İSPATLADILAR

“İktidar, bir kez daha kriz yönetiminde ne kadar acemi olduklarını ispatladı” ifadelerini kullanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de tüm vatandaşları sakin olmaya çağırdı.

Akşener, İçişleri Bakanlığı’nın 2 saat önceden hafta sonu geçerli olacak sokağa çıkma yasağını duyurmasını ‘acemilik’ olarak yorumladı.

Twitter’dan paylaşım yapan Akşener “Tam karantina teklifimizi yasak başlangıcından 2 saat önce vatandaşa bilgi vererek uygulayan iktidar, bir kez daha kriz yönetiminde ne kadar acemi olduklarını ispatladı. Tüm vatandaşlarımızı sakin olmaya, yasağa uyarak kendilerini ve sevdiklerini korumaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU’DAN SERT TEPKİ: HANGİ AKLA MANTIĞA SIĞAR 

30 büyükşehir ile Zonguldak’ta 12 Nisan saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı kararının açıklanmasının ardından çok sayıda vatandaş sokaklar akın ederek market ve fırınlara gitti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulundu. Hükümete eleştiride bulunan Karamollaoğlu, “Hafta sonu yasağının detaylarını açıklamadan “yasak var” diyerek panik yaptırmak hangi akla mantığa sığar!” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nun paylaşımı şu şekilde:

Salgınla mücadele bu gece itibariyle maalesef zaafa uğratılmıştır. Hafta sonu yasağının detaylarını açıklamadan “yasak var” diyerek panik yaptırmak hangi akla mantığa sığar! İnsanımızı paniğe sevkeden virüs veya açlık değil yönetimin basiretsizliğidir.

GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU 

Sokağa çıkma yasağı yerinde ancak geç kalınmış bir karardır. Günler öncesinde dile getirdik, sokağa çıkma yasağı dahil gerekli tüm tedbirlerin alınmasını istedik. 

Bundan sonraki süreçte yöneticiler alınacak tedbirlerde geç kalmamalı hassasiyetle hareket etmeli.

SEMİH YALÇIN: FİTNE FIRILDIKLARIYLA KARALAMA…

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sokağa çıkma yasağını ‘yerinde ve uygun’ olarak değerlendirdi. Yalçın’ın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Lideriyle, MYK üyeleriyle, milletvekilleriyle, teşkilatları ve mensuplarıyla milletimizin emrinde olan MHP; sokağa çıkma yasağına uyulması için olanca titizliğin gösterilmesini, vatandaşlarımızdan hararetle beklemektedir.

Yasak kararına riayet edilmesi, toplum sağlığı açısından alınan tedbirlerin ve corona virüsüne karşı sürdürülen mücadelenin etkili olması bakımından elzemdir. Bu hususta an itibariyle MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda bütün teşkilatlarımız uyarılmıştır.

Sokağa çıkma yasağı üzerinden gerek liderimiz ve partimiz, gerekse teşkilatlarımız hakkında sosyal medyada döndürülmeye çalışılan fitne fırıldaklarıyla karalama kampanyalarına milletimizin itibar etmeyeceğine eminiz.”

CHP MİLLETVEKİLİ OĞUZ KAĞAN SALICI 

CHP Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığı’nın 31 vilayet hakkında sokağa çıkma yasağı kararını geç açıklamasına tepki gösterdi.

Söz konusu sokağa çıkma yasağı kararının geç saatlerde açıklanmasının toplumu paniğe sevk ettiğini ve sosyal mesafe kuralının ihlal edilmesine yol açtığını ifade eden Salıcı, “Günlerdir korunmaya çalışılan sosyal mesafe bir gecede yok edildi, hem de İçişleri Bakanlığı eliyle… Sokağa çıkma yasağı bir kaç saat kala mı ilan edilir?” dedi.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU 

Sokağa çıkma yasağı kararı ansızın alınmamalı. İBB olarak bu kritik karardan haberdar değiliz, bilgilendirilmedik. Yarın İstanbul’da hangi hizmetleri verip vermeyeceğimizi bile bilmiyoruz. Ortak akıl ve iş birliği olmayan her karar sadece kafa karışıklığı ve panik yaratır.  11 Nisan Cumartesi itibariyle İBB’nin tüm hizmetleri sokağa çıkma serbestisi olanlar için devam edecek. Halk Ekmek ve Hamidiye Su %100 üretime geçti. İBB, tüm İstanbul’un gıda ihtiyacına yetecek kapasitededir. Halkımız sakin olsun ve güvende hissetsin. Lütfen herkes evine dönsün.

KİMSEYİ EKMEKSİZ, SUSUZ BIRAKMAYACAĞIZ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Herkes evinde kalsın. Paniğe telaşa gerek yok. Kimseyi ekmeksiz, susuz bırakmayağız. Sakin olun, huzurlu olun. Yanınızda olmaya devam edeceğiz” açıklaması yaptı.
 

GELECEK PARTİSİ SÖZCÜSÜ SELİM TEMURCİ 

Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, bu gece alınan sokağa çıkma yasağına ilişkin bir değerlendirmede bulundu.

Temurci, kişisel Twitter hesabı üzerinden kararı yorumlayarak, “Türkiye sokaklarda… Sosyal mesafeyi koruyun deyip,milyonlarca insanımızı gıda endişesiyle aynı anda sokağa dökenler,bir salgını yönettiğinizin farkında mısınız? Doğru aldığınız bir kararı bile, yanlış uyguluyorsunuz.Acil bir genelge yayınlayın,açıklama yapın milleti rahatlatın.” ifadelerini kullandı.

CANAN KAFTANCIOĞLU 

Genelge ve tarihi doğruysa eğer; milleti gece yarısı son 2 saatte  ne diye sokağa döktünüz?

SİNAN OĞAN: BİR İŞİ DE BECERİN BE KARDEŞİM

Eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan dA sosyal medya hesabından büyük bir kalabalığın görüntüsünü paylaşarak sokağa çıkma yasağına tepki gösterdi. Oğan “Bir işi de becerin be kardeşim” ifadelerini kullandı.

reklam

YORUM YAP