reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
JOE BLACK TÜM YAZILARI

Kanada’nın first leydisi Sophie koronavirüsü yendi

Yayınlanma Tarihi : Google News

Warning: getimagesize() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 131

Warning: basename() expects parameter 1 to be string, object given in /home/u7674962/seyyargazete.com/wp-content/themes/theHaberV8/functions-ek.php on line 132
Kanada’nın first leydisi Sophie koronavirüsü yendi
reklam

Kanada Başbakanı Trudeau’nun koronavirüse yakalanan eşi Sophie Gregoire Trudeau’nın iyileştiği açıklandı.

 

Kanada Başbakanı Trudeau’nun iki hafta önce kovid-19 tespit edilen eşi sağlığına kavuştu. Sophie Gregoire Trudeau, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendini çok daha iyi hissettiğini ifade etti. 

Kanada’nın First Leydisi, yeni tip koronavirüs atlattığının doktoru ve Ottawa Halk Sağlığı Kurumu tarafından onaylandığını belirtti.

Kanada Başbakanlık Ofisinden 11 Mart’ta yapılan açıklamada, Trudeau çiftinin kovid-19 şüphesi nedeniyle kendilerini karantinaya aldığı duyurulmuştu.

Başbakanlık Ofisi, bir sonraki gün Sophie Trudeau’nun kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıklamıştı. Sophie Trudeau’nun sağlık durumunun iyi olduğuna ve gerekli önlemleri aldığına işaret edilen açıklamada, “Başbakan Justin Trudeau’nun sağlığı gayet iyi ve hastalık belirtisi yok. 14 gün boyunca karantinada kalacak. Doktorların önerisi gereği şu aşamada herhangi bir belirti göstermediği için Başbakan’a test uygulanmayacak.” ifadesine yer verilmişti.

Ülkede 5 bin 655 kişiye yeni tip corona virüs teşhisi konulurken, 508 kişi de iyileşti. Kanada’da 60 kişi kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

reklam